• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Пандемія COVID-19 закінчиться вже у наступному році, — прогноз Moderna

Генеральний директор компанії Moderna Стефан Бансель прогнозує, що пандемія коронавируса може закінчитися в 2022 році

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Банселя цитує Reuters, передає "ДС".

"Якщо подивитися на загальнопромислове розширення виробничих потужностей за останні шість місяців, то до середини наступного року має бути доступною достатня кількість доз, щоб кожен житель Землі міг пройти вакцинацію. Вакцинація також буде можлива в необхідному обсязі", — заявив гендиректор Moderna.

За його словами, скоро вакцинація буде доступна навіть для немовлят.

"Ті, хто не робить щеплення, будуть імунізуватися природним шляхом, тому що штам "Дельта" настільки заразний. Таким чином, ми опинимося в ситуації, схожій на ситуацію з грипом. Ви можете або зробити щеплення і добре перезимувати. Або не робити її і ризикувати захворіти і, можливо, навіть потрапити в лікарню ", — додав Бансель.

На питання, чи означає це повернення до нормального життя в другій половині наступного року, він сказав: "Відсьогодні — через рік, я вважаю".

Бансель очікує, що уряди країн схвалять повторні щеплення для вже вакцинованих людей, тому що пацієнти з групи ризику, які були щеплені минулої осені, безсумнівно потребують повторної вакцинації.

Нагадаємо, в кінці квітня президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем обговорив глобальний план вакцинації від COVID-19 і поскаржився на нерівний доступ до безпечних вакцин.

Під час виступу на сесії Генеральної асамблеї організації, яке відбулося 22 вересня, Зеленський порівняв розподіл COVID-вакцин в світі з розподілом рятувальних шлюпок.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua