• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Пентагон створює нове командування для озброєння України

Пентагон планує створити нове командування, метою якого буде координація оснащення і навчання українських військових

Пентагон
Пентагон
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні New York Times, передає "ДС".

У виданні підкреслили, що нове командування сигналізує про очікування Сполучених Штатів, що загроза з боку Росії для України та її сусідів зберігатиметься протягом багатьох років, заявили нинішні та колишні високопоставлені американські чиновники.

"Це визнає реальність важливої місії з надання безпекової допомоги нашим українським партнерам. Це також створить формальну структуру безпеки, якої можуть дотримуватися наші союзники і партнери, передаючи своє обладнання і підготовку в руки українців ", — сказав адмірал Джеймс Г. Ставрідіс, колишній верховний головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО в Європі.

Генерал Девід Х. Петреус, колишній головнокомандувач США в Іраку та Афганістані, погодився з цією думкою. "Це була б дуже важлива і дуже доречна ініціатива, — сказав він, — зважаючи на масштаби зусиль США і внесок наших союзників по НАТО".

У ЗМІ додали, що нове командування виконуватиме рішення, прийняті Контактною групою з питань оборони України, коаліцією 40 країн, яку Міністерство оборони США створило після російського вторгнення з метою задоволення потреб і запитів України.

До місії буде залучено близько 300 осіб, вона буде розташовуватися у Вісбадені (Німеччина), штаб-квартирі Сухопутних військ США в Європі. Значна частина підготовки українських солдатів на американських системах озброєння вже відбувається там або поблизу.

Як писала "ДС", США виділить Україні новий пакет військової допомоги на загальну суму $1,1 млрд, який включає, зокрема, постачання нашій країні 18 високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS).

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua