• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

"Північний потік-2": Палата представників Конгресу США ухвалила санкційні поправки

Палата представників Конгресу США ухвалила поправки до оборонного бюджету, які містять обов'язкове накладення санкцій на "Північний потік-2"

Реклама на dsnews.ua

Про це 23 вересня повідомив голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, інформує "ДС".

"Проміжна і важлива перемога, але потрібно дотиснути спільними зусиллями!.. На жаль, адміністрація Байдена відразу після інаугурації у січні цього року вирішила скористатися своїм правом зробити виняток (waiver) із законодавства про санкції для оператора "Північного потоку-2" з дивною аргументацією (з міркувань національної безпеки)", — написав він у себе в Facebook.

Він підкреслив, що Україна "продовжує переконувати адміністрацію США у тому, що якраз із міркувань національної безпеки США, Європи, України, всього вільного світу потрібно терміново накласти ці санкції".

"Є позитивні зрушення. Але паралельно ми ведемо роботу з Конгресом США, законодавчою гілкою влади, щоб зміни у законодавстві закрили можливість для надання таких виключень з санкцій. Позицію України підтримала Палата представників Конгресу США. Тепер черга за Сенатом, другою палатою Конгресу США", — додав Вітренко.

За даними "Радіо Свобода", відповідні поправки потенційно поставлять під загрозу угоду, досягнуту адміністрацією Байдена та Німеччиною у липні щодо "Північного потоку-2". Поправка не дозволяє звільняти від санкцій під різними приводами, наприклад, в інтересах нацбезпеки. Саме такий механізм Білий дім використав нещодавно.

Як писала "ДС", під час візиту в США на початку вересня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розраховує на гарантії з боку Сполучених Штатів у разі добудови та введення в експлуатацію російського газопроводу "Північний поток-2" (Nord Stream 2). Раніше він також заявляв, що Україна не погоджується на формат узгодженої позиції щодо "Північного потоку-2" між Німеччиною та США.

Нагадаємо, наразі будівництво газопроводу Nord Stream 2 ("Північний потік-2") майже завершено. 21 липня США та Німеччина офіційно домовились про його завершення, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Україна та Польща відреагували спільною заявою, запевнивши, що працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску "Північного потоку-2", допоки не будуть розроблені рішення для подолання безпекової кризи, повʼязаної із газопроводом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua