• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Кандидат у канцлери Німеччини пообіцяв зупинити "Північний потік-2" у разі порушень з боку РФ

Німеччина негайно зупинить газопровід "Північний потік-2" (Nord Stream 2), якщо Росія не буде дотримуватися геополітичних гарантій стосовно України

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив кандидат у канцлери ФРН від консервативного блоку, прем'єр-міністр землі Північний Рейн-Вестфалія Армін Лашет, інформує "ДС".

Кандидат сказав "так", відповідаючи на запитання, чи вважає він за потрібне введення газогону Nord Stream 2 в експлуатацію. Німеччина, за його словами, потребує "цього економічного проєкту", адже планує відмовитися від вугілля та ядерної енергетики, тож споживатиме більше газу.

Водночас Лашет підкреслив важливість "геополітичних гарантій того, що Україна не постраждає" внаслідок запуску газогону. "Якщо Росія поставить це під питання, проєкт буде негайно зупинений", — сказав під час теледебатів політик, слова якого наводить Укрінформ.

Своєю чергою лідер Вільної демократичної партії Крістіан Лінднер на запитання, чи підтримує він членство України в НАТО, відповів коротким "ні".

Це були останні теледебати перед парламентськими виборами в ФРН, у яких взяли участь лідери всіх партій, які за результатами опитувань проходять в наступний склад парламенту.

Нагадаємо, 21 липня 2021 року США та Німеччина офіційно домовились про завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2", який постачатиме газ з Росії до Західної Європи в обхід України.

Під час візиту в США на початку вересня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розраховує на гарантії з боку Сполучених Штатів у разі добудови та введення в експлуатацію російського газопроводу. Раніше він також заявляв, що Україна не погоджується на формат узгодженої позиції щодо "Північного потоку-2" (Nord Stream 2) між Німеччиною та США.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua