• USD 40.4
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Замах на Фіцо: зловмисник розповів, що все через Україну

Юрай Цинтула, який скоїв замах на прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо заявив, що своїми діями намагався змінити політику країни щодо України, а також намагався зупинити зближення з Угорщиною та Росією

Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив на допиті, додавши, що хотів не вбити Фіцо, а лише "завдати шкоди здоров'ю", передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

В документах суду йдеться, що Цинтула стверджував, що відчуває себе "безсилим і розчарованим станом суспільства" після рішень уряду Фіцо і "не згоден з політикою нинішнього уряду". Зокрема, мова йде про скасування Спеціальної прокуратури, тиск на незалежні ЗМІ, відмову від надання військової допомоги Україні. Цинтула також заявив, що "вважає нинішню владу Іудою відносно Європейського Союзу" і тому "вирішив діяти".

Згідно з документами, один зі свидків заявив, що чув, як Цинтула говорив "ворожі і злісні речі" про Роберта Фіцо, і що "його турбувало те, як (Фіцо) поводиться стосовно Росії та Угорщини, що він має з ними добрі відносини".

Правоохоронці встановили, що Цинтула почав планувати напад на Фіцо з 13 травня. Він діяв сам і використовував пістолет CZ 75 чеського виробництва калібру 9 мм. Зброєю він володів законно.

Як повідомляла "ДС", 15 травня у прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо стріляли після виїзного засідання уряду. За словами свідків, які були на місці події, прем'єр підійшов до людей, які вітали його, і саме тоді пролунало кілька пострілів. Після цього очільник уряду впав на землю.

У Фіцо стріляв 71-річний поет Юрай Цинтула. 18 травня суд взяв його під варту. Стрілку загрожує вирок у вигляді 25 років або довічне ув'язнення. 

Стан глави уряду Словаччини Роберта Фіцо залишається важким, оцінити його термін відновлення наразі неможливо.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua