• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Польща припинить контракт з "Газпромом" і більше не купуватиме газ у Росії

Польща з 2023 року відмовиться від російського газу і припиняє контракт з компанією "Газпром"

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / gazprom-neft.ru
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив представник уряду Польщі в області стратегічної енергетичної інфраструктури Петро Наїмський передає "ДС" з посиланням на Euractiv.

"Ми не будемо продовжувати контракт з російським Газпромом", — сказав чиновник і висловив надію на те, що новий газопровод Baltic Pipe запрацює з 1 жовтня 2022 року.

Представник уряду зазначив, що після запуску газопроводу Польща збирається наростити використовувані обсяги блакитного палива на 50%.

Також він пояснив, що польська компанія Gaz-System будує міжмережеві зʼєднання в сусідні країни, це дозволить імпортувати необхідний для економіки обсяг газу з інших джерел, уникаючи російських.

Baltic Pipe зʼєднує норвезькі газові родовища з Данією і Польщею. Очікувана потужність газопроводу складе 10 мільярдів кубометрів на рік. За словами Наїмські, екологічні питання, які викликали затримку будівництва, на даний момент вирішені.

Як писала "ДС", 10 вересня російський "Газпром" заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" повністю завершено.

21 липня США і Німеччина офіційно домовилися про його завершення, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Україна і Польща відреагували спільною заявою, запевнивши, що працюватимуть разом зі своїми союзниками і партнерами над протидією запуску "Північного потоку-2", поки не будуть розроблені рішення для подолання кризи безпеки, повʼязаного з російським газопроводом.

Президент Володимир Зеленський під час візиту в США заявив, що Україна розраховує на гарантії з боку Сполучених Штатів в разі добудови та введення в експлуатацію російського газопроводу "Північний потік-2". Раніше він також заявляв, що Україна не погоджується на формат узгодженої позиції по "Північному потоку-2" між Німеччиною і США.

Посол України в США Оксана Маркарова вважає, що незважаючи на те, що російський газопровід "Північний потік-2" фактично добудований, санкції ще можуть зупинити його.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua