• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Понад 70% європейців підтримують допомогу Україні, — опитування

Позицію Європейського Союзу щодо підтримки України схвалює 74% мешканців блоку, але є суттєві розбіжності між країнами-членами

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати опитування, проведеного "Євробарометром", передає "ДС" із посиланням на Рolitico.eu.

Так, 74% опитаних європейців ствердно відповіли на запитання, чи схвалюють вони позицію блоку щодо підтримки України. Третина з них "рішуче схвалює" підтримку України.

Крім того, 73% опитаних європейців згодні з фінансовою, військовою та гуманітарною допомогою ЄС Україні, а також із санкціями проти Росії.

Проте дослідження показує серйозні розбіжності між країнами-членами. Підтримка України популярніша в країнах Північної Європи, Нідерландах, Ірландії та Португалії, де її схвалюють понад 90% населення. З іншого боку, менше половини респондентів у Греції, Словаччині, Болгарії та на Кіпрі заявили, що схвалюють дії ЄС щодо України.

Опитування проводилося з 12 жовтня до 7 листопада. У ньому взяло участь понад 26 000 осіб з усіх країн-членів. Більшість людей підтримують дії ЄС, незважаючи на те, що знають про наслідки війни для їхнього повсякденного життя, причому майже дві третини опитаних вважають, що їхнє життя зміниться через війну в Україні. Це знаходить відображення у посиленні побоювань щодо зростання вартості життя на континенті, що зараз найбільше непокоїть європейців, перед бідністю та соціальною ізоляцією, зміною клімату та потенційним поширенням війни на інші країни. Майже половина (46%) кажуть, що на їхній рівень життя негативно вплинула пандемія COVID-19, за якою йшла війна в Україні, що призвела до різкого зростання цін на енергоносії та зростання інфляції на континенті.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua