• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

З'явилося відео незаконного затримання українського консула в РФ

Федеральна служба безпеки Російської Федерації оприлюднила відео затримання в Санкт-Петербурзі українського консула Олександра Сосонюка

Олександр Сосонюк
Олександр Сосонюк
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні "РИА Новости", передає "ДС".

Як пояснили в ФСБ, Сосонюк був затриманий за підозрою у шпигунстві. При цьому в російській спецслужбі зазначили, що діяльність українського консула "несумісна зі статусом дипломатичного працівника".

"Чоловік шукав бази даних на громадян РФ. Цікавився житловими прописками, щодо машин, реєстраційні номери. Ще даними ФСБ і базою даних кримінальних справ", — зазначили в ФСБ.

У відео йдеться про те, що Сосонюк нібито хотів придбати ці бази даних в середині березня.

На відео також присутній продавець з ярмарки "Юнона" в Петербурзі, який розповів, що Сосонюк нібито планував саме там придбай потрібну йому інформацію.

Судячи з відео ФСБ, Сосонюка було затримано в ресторані. Пізніше його доставили в УФСБ по Санкт-Петербургу і Ленінградській області. Туди ж прибули українські диппрацівники.

"Ви затримані за протиправні дії, які називаються шпигунство", — сказав співробітник спецслужби Сосонюку.

Нагадаємо, вранці 17 квітня стало відомо, що український консул Олександр Сосонюк був затриманий у російському місті Санкт-Петербург. Його на кілька годин затримала ФСБ нібито "при отриманні інформації закритого характеру в ході зустрічі з громадянином РФ". Згодом в МЗС України повідомили, що дипломат звільнений і вже знаходиться на території консульства.

"Вчора ми зіткнулися фактично з нападом правоохоронних органів РФ на нашого співробітника. Вони зробили вигляд, що не впізнали представника українського консульства", — заявив речник МЗС Олег Ніколенко.

Пізніше стало відомо, що український консул повинен покинути Росію до 22 квітня.

В якості дзеркальної відповіді на незаконні дії Москви Україна висилає старшого дипломата посольства Російської Федерації в Києві.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua