• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Президент МОК хоче допустити росіян на Олімпіаду. Україна відреагувала

Міжнародний олімпійський комітет хоче "вивчити можливість" повернення атлетів з Росії та Білорусі у міжнародний спорт навіть попри те, що це може бути причиною бойкоту змагань з боку України

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Томас Бах, передає "ДС" з посиланням на "Суспільне".

"Це не відповідає цінностям та місії Олімпійської хартії — виключати атлетів через їх паспорт.

Чи допустять їх до Парижа-2024? Ймовірно. Росіяни та білоруси могли б виступити під нейтральним прапором на Олімпіаді-2024. Місія МОК — збирати разом атлетів з усього світу, це особливий символ Олімпіади", – сказав Бах.

Водночас у відповідь на запитання про заяву президента НОК України Вадима Гутцайта і ймовірний бойкот змагань Україною, президент МОК відповів, бойкот "не відповідає їхній місії", додавши: "Ми знаємо точку зору України, яка хоче не лише ізолювати Росію як державу, але й ізолювати усіх росіян".

На ініціативу МОК вже відреагували в Україні. Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Міжнародний олімпійський комітет своїм закликом повернути представників РФ та Білорусі на Олімпіаду пропонує миру пропагувати насильство, масові вбивства та руйнування.

"Міжнародний олімпійський комітет пропонує миру пропагувати насильство, масові вбивства, руйнування. Саме тому вони наполягають на тому, щоб російські спортсмени брали участь у змаганнях як справжні "посли смерті", – написав він у Twitter.

За словами Подоляка, спорт не існує поза політикою – спорт сприяє цьому. І, таким чином, МОК просуває російську антигуманну політику.

Також президент України Володимир Зеленський написав у соцмережах, що Росія має зупинити агресію та терор, і лише після цього можна буде говорити про російську участь у контексті олімпійського руху.

Крім того, український президент додав до своєї публікації кадри, на яких зображені наші спортсмени, які тренуються у зруйнованих спортзалах та на розбитих від російських ракет стадіонах.

Нагадаємо, напередодні президент Володимир Зеленський оголосив про початок "марафону чесності", який буде спрямований на очищення керівництва міжнародних олімпійських структур від лицемірства та будь-яких намагань витягнути у світовий спорт представників Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua