• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

Протести у Казахстані: Генпрокуратура заявила про загибель понад 220 осіб

У Казахстані в результаті антиурядових протестів і антитерористичної операції загинули 225 осіб, зокрема 19 силовиків.

Протести у Казахстані
Протести у Казахстані
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні місцевого видання "Vласть", передає "ДС".

Начальник служби кримінального переслідування Генеральної прокуратури Серік Шалабаєв заявив, що дані попередні і можуть змінюватися.

"На сьогодні встановлено 4 578 потерпілих з них 4 353 поранено, в тому числі 3 393 співробітників силових відомств", — повідомив він.

При цьому він додав, що з 6 січня після рішення Ради Безпеки про початок антитерористичної операції в Казахстані правоохоронці почали застосовувати зброю.

Зараз Генпрокуратура країни розслідує 546 кримінальних справ, у тому числі 44 — за актами тероризму, 34 — за масовими заворушеннями, 15 вбивств.

Як писала "ДС", 2 січня в Казахстані розпочалися масові протести проти підвищення цін на газ, пізніше вимоги розширилися до відставки уряду та викорінення корупції.

Президент Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів. Силовики затримали близько 10 тисяч людей.

11 січня Токаєв оголосив ситуацію в Казахстані "стабільною", а місію сил ОДКБ — "успішно завершеною".

Міноборони РФ заявило, що перші шість літаків із російськими "миротворцями" зі складу Колективних миротворчих сил ОДКБ повернулись із Казахстану до Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua