• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

Працював на російське ГРУ: У Німеччині судять відставного військового

У Німеччині перед судом постав підполковник Бундесверу у відставці, якого звинувачують у співпраці з військовою розвідкою РФ

Працював на російське ГРУ: У Німеччині судять відставного військового
Працював на російське ГРУ: У Німеччині судять відставного військового
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні видання Deutsche Welle, передає "ДС".

Відставного 65-річного військового, якого у заявах для преси називають "Ральф Г.", звинувачують у передачі ГРУ даних про резерв Бундесверу та вплив санкцій проти Москви на економіку Німеччини. Судовий процес над ним розпочався 11 серпня у Вищому земельному суді у Дюссельдорфі.

Федеральна прокуратура Німеччини вважає, що "Ральф Г." з жовтня 2014 до березня 2020 року передавав ГРУ інформацію та документи, зокрема конфіденційні. Передбачається, що його завербував на початку 2014 року представник посольства РФ у Берліні.

За даними слідства, мотивом вербування були не гроші (звинувачення вважає, що винагороди агент не отримував), а "симпатії до Росії". Прокуратура вважає, що "винагородою", ймовірно, були "запрошення на заходи російських урядових органів", зокрема – Московську конференцію з міжнародної безпеки.

"Ральф Г." звинувачується за кримінальними статтями, що передбачають покарання від грошового штрафу до позбавлення волі на строк до п'яти років, в особливо тяжких випадках – до десяти.

Як писала "ДС", голова британської служби зовнішньої розвідки Річард Мур заявив, що кількість російських агентів у країнах Європи за останні місяці зменшилося приблизно вдвічі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua