• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

Російські узбеки зголосилися на війну до України: Ташкент попередив, що сядуть

Лідер узбецької діаспори в російській Пермі Джахонгір Джалолов звернувся до одноплемінників з пропозицією "відпрацювати хліб, який ми їмо". Лідер діаспори запропонував створити та відправити на війну проти України батальйон найманців

Російські узбеки
Російські узбеки / Скриншот
Реклама на dsnews.ua

Так, Джалолов зібрав групу узбеків і заявив їм, що вони та їхні діти відвідують дитячі садки, навчаються у школах та університетах, живуть та працюють у Росії, передає "ДС" з посиланням на Vetta.tv.

Тому, вивів він, вони "не тільки повинні, а зобов'язані виправдати той хліб, який їмо", тобто створити підрозділ найманців, назвати його "великим ім'ям Амір Тимура" (Тамерлана. — "ДС") і задіяти у війні РФ проти України .

Проте посольство Узбекистану у Москві нагадало, що за участь у бойових діях на території іншої держави передбачено кримінальну відповідальність – тюремний термін від п'яти до десяти років.

У посольстві пригрозили, що до відповідальності притягнуть "усіх без винятку", хто поїде воювати проти України.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, засновник та один із керівників ПВК "Вагнера" Дмитро Уткін, на "честь" прізвиська якого названо формування, регулярно відвідує тимчасово окуповані території України "для перевірки ефективності застосування ПВК та якості виконання ними завдань"

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua