• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Зростання населення у світі впало мінімуму з 1950 року: що прогнозує ООН

Населення світу у 2020 і 2021 роках зросло менш ніж на 1% за рік вперше після Другої світової війни, а загальна чисельність населення Європи фактично скоротилася під час пандемії COVID-19

Прогноз ООН щодо населення світу
Зростання населення у світі впало до найнижчого рівня з 1950 року / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації "Економічної правди", передає "ДС".

Видання посилається на звіт ООН, проаналізований Financial Times. Прогнозується, що населення 61 країни зменшиться принаймні на 1% між 2022 і 2050 роками, а пов’язані з цим низькі показники народжуваності у поєднанні з кращою охороною здоров’я прискорять старіння населення.

Зростання частки людей похилого віку в багатьох країнах, за прогнозами, вдарить по економічному зростанню та державним фінансам і вже створює політичні проблеми.

Водночас, населення світу, ймовірно, цьогоріч перетне позначку в 8 млрд людей. Наступного року Індія, за прогнозами, випередить Китай як найбільш густонаселену країну.

Очікується, що світове населення досягне піку у 10,4 млрд у 2080-х роках, а потім почне скорочуватися – це перше зниження, яке прогнозують у щорічній доповіді ООН.

Населення Європи скоротилося на 744 тис. у 2020 році та на 1,4 млн торік. Це найбільше падіння на будь-якому континенті від початку обліку в 1950 році, що відображає сплеск смертності, падіння народжуваності та нижчу чисту міграцію, пов’язану з пандемією.

Очікується, що чисельність населення Європи скорочуватиметься до 2100 року, а Німеччина та інші країни приєднаються до тенденції, яка вже склалася в країнах Східної та Південної Європи, зокрема Польщі та Італії.

В Азії населення Японії скорочується з 2010 року, Південної Кореї — впало у 2020 році. За прогнозами, населення Китаю скоротиться цьогоріч. Прогнозується, що в середині 2040-х років населення Китаю скорочуватиметься приблизно на 6 млн на рік, а до кінця 2050-х – на 12 млн на рік. Цей показник буде найбільшим у світі.

У 2020 році Африка випередила Азію та стала основним джерелом зростання населення. ООН повідомляє, що більше половини прогнозованого зростання до 2050 року буде зосереджено лише у восьми країнах, переважно в Африці, і швидке зростання загрожує їхнім цілям розвитку.

У 2030 році в усьому світі понад 1 млрд людей будуть старші за 65 років, з них 210 млн – старші за 80 років (це вдвічі більше, ніж у 2010 році). У багатьох країнах, серед яких Японія, Італія та Німеччина, люди похилого віку вже становлять близько чверті населення.

Як писала "ДС", цьогоріч Росію можуть залишити понад 15 тис. громадян зі статком, що перевищує 1 млн доларів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua