• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Крок до ескалації: в ЄС засудили Росію за список "недружніх країн"

ЄС вважає рішення Росії скласти список недружніх іноземних держав черговим кроком до ескалації, який підриває дипломатичні відносини

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова Європейської ради Шарль Мішель у п’ятницю, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Рішення російського уряду про "держави, що здійснюють недружні дії" — це ще один крок до ескалації, який підриває дипломатичні відносини. Спроби розділити ЄС марні. Повна солідарність з Чехією", — написав Мішель у своєму Twitter.

Він заявив, що ЄС закликає Росію повністю виконувати Віденську конвенцію.

Нагадаємо, напередодні уряд Росії вніс Сполучені Штати Америки та Чехію до списку недружніх іноземних держав і обмежив можливість наймати на роботу у диппредставництва російських громадян.

Відносини між Росією та Чехією різко погіршились через справу вибухів на складах озброєння у Врбетице в 2014 році. Чехія звинуватила російських агентів в організації вибухів

Прага вислала 18 російських дипломатів, а Росія у відповідь оголосила персонами нон грата 20 співробітників посольства Чехії в Москві. Після цього Чехія заявила, що висилає ще близько 70 співробітників російського посольства. 

Нещодавно премʼєр-міністр Чехії Андрій Бабіш звернувся до керівництва інших країн Євросоюзу із закликом вислати хоча б по одному російському дипломату на знак солідарності з Чехією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua