• USD 28
  • EUR 32
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Шойгу сказав, коли повністю виведуть "миротворців" із Казахстану

Висновок "миротворчого" контингенту ОДКБ із Казахстану завершиться у середу, 19 січня

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністр оборони Росії Сергій Шойгу на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним, передає "ДС" із посиланням на "Інтерфакс".

"Затвердили рішення про поетапне виведення (військових — ІФ) та передачу об'єктів під охорону Казахстану", — заявив Шойгу. За його словами, процес повернення миротворців розпочнеться сьогодні, 13 січня.

Він додав, що завтра на 14 літаках буде вивезено з Казахстану миротворців Вірменії, Таджикистану, Білорусі.

"Киргизькі колеги виходять — з урахуванням того, що вони поряд, — своїм ходом. Далі, протягом п'яти днів, у міру передачі об'єктів здійснюватиметься вивід і миротворчих сил, що залишилися", — сказав міністр оборони РФ.

Путін, у свою чергу, заявив, що контингент ОДКБ виконав своє завдання в Казахстані, російським миротворцям настав час повертатися додому. Президент подякував Шойгу за роботу, а також Генштабу та всім, хто керував операцією. Путін також наголосив на важливості того, що за допомогою сил ОДКБ вдалося відновити контроль над ситуацією в Казахстані.

Нагадаємо, "миротворці" ОДКБ заявили, що разом з Міноборони Казахстану розробляють план з передачі об'єктів, що охороняються, правоохоронним органам республіки.

Крім того, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв оголосив ситуацію в Казахстані "стабільною", а місію сил ОДКБ "успішно завершеною".

В той же час, Вашингтон не має впевненості в тому, що сили Росії залишать Казахстан, як це було анонсовано "миротворцями" ОДКБ.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua