• USD 28.1
  • EUR 32.1
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

У США досі сумніваються, що армія Росії добровільно піде з Казахстану після "завершення місії" ОДКБ

У Вашингтона немає певності щодо того, що сили Російської Федерації залишать Казахстан, як це було анонсовано "миротворцями" ОДКБ

У Вашингтона немає певності щодо того, що сили Російської Федерації залишать Казахстан;
У Вашингтона немає певності щодо того, що сили Російської Федерації залишать Казахстан; / AP
Реклама на dsnews.ua

Про це представник США при Організації з безпеки та співробітництва в Європі Майкл Карпентер заявив "Дождю", передає "ДС".

"Ми дуже ретельно стежимо за ситуацією, і за тим, чи залишать сили ОДКБ Казахстан у встановлений термін. Все це стане зрозумілим вже найближчими днями", — сказав політик.

Також Карпентер відмовився робити точні прогнози щодо того, чи вийдуть насправді війська ОДКБ з країни.

"Як кілька разів зазначав Держсекретар США Ентоні Блінкен, коли російські війська приходять кудись, їх буває складно змусити піти. Я не готовий тут робити якихось прогнозів, тим більше, що ситуація проясниться вже в найближчі кілька днів", — зазначив представник США.

Не дивлячись на обрану методологію "гасіння протестів" владою Казахстану, політик заявив, що у Штатах раді стабілізації ситуації в країні.

"Ми були вкрай стривожені спалахом насильства з боку частини протестувальників, але з іншого боку очікували на вирішення проблеми, яке б поважало права людей. Схоже на те, що, на щастя, все заспокоюється", — зазначив Карпентер.

Нагадаємо, "Миротворці" ОДКБ заявили, що разом із Міноборони Казахстану розробляють план із передачі об'єктів, що охороняються, правоохоронним органам республіки.

Окрім того, президент Казахстану Токаєв оголосив ситуацію в Казахстані "стабільною", а місію сил ОДКБ "успішно завершеною". Він сказав, що війська російського блоку ОДКБ із Казахстану почнуть виводити за два дні, процес займе не більше 10 днів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua