• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Скандал зі США: Франція закликає Європу військово обʼєднатись і переглянути концепцію НАТО

Скандал із відмовою Австралії від контракту з Францією щодо будівництва підводних човнів на користь США та Великої Британії матиме значний вплив на визначення нової стратегічної концепції НАТО

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан, передає "ДС" із посиланням на Le Figaro.

"НАТО на прохання президента республіки [Франції, — ред.] ініціювало обговорення основ Альянсу. На наступному саміті НАТО в Мадриді відбудеться кульмінація нової стратегічної концепції. Очевидно, що те, що щойно сталося, буде враховано", — сказав Ле Дріан.

Водночас міністр наголосив, що ця ситуація не спричинить виходу з НАТО.

"Але разом з тим Європа повинна озброїтися своїм стратегічним компасом, і це буде під відповідальністю Франції в першій половині 2022 року", — додав він, маючи на увазі головування Франції в Європейському Союзі з 1 січня.

Міністр також нагадав, що американці вирішили вивести війська з Афганістану без консультацій з союзниками, а тепер виникла проблема з підводними човнами. "Якщо європейці не відчувають, що для того, щоб залишитися в історії, вони повинні обʼєднатися і разом захищати власні інтереси, тож їхня доля бути абсолютно розрізненими",- сказав він.

Нагадаємо, 16 вересня Сполучені Штати, Велика Британія та Австралія оголосили про створення нового альянсу у сфері безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні. Через це Канберра відмовилась від угоди з Францією з розробки підводних човнів на 40 мільярдів доларів.

17 вересня Франція заявила, що відкликає своїх послів у Сполучених Штатах та Австралії після того, як остання зірвала угоду з Францією з розробки підводних човнів на 40 мільярдів доларів і уклала аналогічний договір зі Сполученими Штатами.

В Австралії заявили, що шкодують про відкликання французького посла, однак запевняють, що керувались інтересами національної безпеки.

Австралія попереджала Францію про своє незадоволення багатомільярдною оборонною угодою, яка перевищила початковий бюджет і відставала від ухваленого графіку на роки.

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив про глибоку кризу у відносинах із США через укладення військової угоди із Австралією, всупереч попередньому договору з Францією. Британію ж у цьому альянсі він вважає "третім колесом" і звинувачує в "постійному опортунізмі".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua