• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Солідарні з Саакашвілі: дев'ять депутатів парламенту Грузії відмовилися від їжі

Дев'ять депутатів парламенту Грузії, які представляють опозицію, оголосили голодування на знак солідарності з засудженим колишнім президентом країни Міхеїлом Саакашвілі, який перебуває в тюремній лікарні в Тбілісі

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив член "Єдиного національного руху", лідером якого є Саакашвілі, Давид Кіркітадзе, передає "ДС" із посиланням на IPN.

Голодування оголосили Давид Кіркітадзе, Акакій Мінашвілі, Темур Джанашіа, Бачукі Кардава, Ніка Мачутадзе, Георгій Годабрелідзе, Сулхан Сібашвілі, Леван Бежашвілі, Абдулла Ісмаїлов.

За словами Кіркітадзе, голодування триватиме доти, доки Саакашвілі не переведуть до цивільної клініки.

Як повідомляла "ДС", Спеціальна пенітенціарна служба Грузії оприлюднила відеокадри привозу колишнього президента Міхеїла Саакашвілі до тюремної лікарні Тбілісі. На кадрах видно, що Саакашвілі чинить опір, його силою тягнуть кілька охоронців. Вони, взявши його за ноги та за руки, несуть від вхідних дверей сходами і заносять у ліфт, а потім намагаються пересадити у крісло-каталку, але експрезидент не дає себе "везти".

У свою чергу, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що оприлюднене владою Грузії відео з експрезидентом країни свідчить про факт тортур та жорстокого поводження з ним.

У телефонній розмові з главою уряду Грузії Іраклієм Гарібашвілі президент Володимир Зеленський висловив прохання розглянути можливість допуску до колишнього президента Грузії, голови виконавчого комітету Нацради реформ України Міхеїла Саакашвілі українських лікарів, проте грузинський прем'єр йому відмовив.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua