• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

США відмовилися закрити двері НАТО на вимогу Кремля

США відкинули вимогу Росії про згортання політики "відкритих дверей" для країн, які бажають вступити до НАТО

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила перший заступник держсекретаря США Уенді Шерман за підсумками переговорів із заступником міністра закордонних справ Росії Сергієм Рябковим, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Ми рішуче відкидаємо пропозиції щодо (гарантій – ред.) безпеки, які в Сполучених Штатах просто не приймаються. Ми не дозволимо нікому згорнути політику відкритих дверей НАТО", – заявила вона.

Шерман також зазначила, що переговори були "відвертими та прямими".

Як повідомляла "ДС", 10 січня в Женеві пройшли консультації США та Росії щодо так званих гарантій безпеки. Переговори тривали майже вісім годин.

Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков на переговорах заявив, що РФ не досягла прогресу на тему відмови НАТО від розширення за рахунок колишніх республік СРСР.

Шерман наголосила, що сигналом про деескалацію ситуації на російсько-українському кордоні буде відведення військового угруповання РФ до місць постійної дислокації.

Росія на переговорах із США вимагала також змусити українське керівництво розпочати прямі переговори з представниками терористичних "ДНР" та "ЛНР".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua