• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

"Становить загрозу міжнародному миру": ПАРЄ визнала, що Росія стала диктатурою

Комітет Парламентської асамблеї Ради європи з правових питань та прав людини висловив занепокоєння легітимністю поправок до конституції Росії, які дозволили очільнику цієї країни Володимиру Путіну залишатися при владі

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві ПАРЄ, передає "ДС".

У комітеті зазначили, що переважна влада Путіна, яка є результатом "надзвичайно тривалого" терміну перебування на посаді, а також відсутність сильного парламенту, незалежної судової системи, вільних ЗМІ та активного громадянсього суспільства, "перетворили Росію фактично на диктатуру".

У ПАРЄ нагадали про висновки Венеціанської комісії Ради Європи про те, що "звільнення від обмеження терміну дії для чинного президента порушує як конституцію Росії, так і принципи міжнародного права".

У відомстві вважають, що російська агресія проти України та її наслідки демонструють, що диктатура "становить загрозу міжнародному миру та безпеці, а також територіальній цілісності та політичній незалежності її сусідів", як це визначено у статті 2 Статуту ООН.

"Тому в першу чергу в інтересах народу Росії, а також Європи та всього світу, щоб демократія була відновлена ​​в Росії", — йдеться у повідомленні комітету.

Комітет також підтвердив свою підтримку майбутнього спеціального міжнародного кримінального трибуналу для притягнення російського керівництва, включно з Путіним, до відповідальності, зокрема за анексію Криму, війни на території Донецької та Луганської областей України та збиття рейсу MH17.

Як писала "ДС", спікер Кремля Дмитро Пєсков заявив, що президент Росії Володимир Путін ще не заявляв, що висуватиме свою кандидатуру на виборах глави РФ, "але якщо висуне, то реальну конкуренцію йому скласти ніхто не зможе".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua