• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Ставить під сумнів євроамбіції Грузії: у Польщі відреагували на арешт Саакашвілі

Члени Сейму і Сенату Польщі закликали органи ЄС, які опікуються захистом прав людини, звернути увагу на ситуацію із затриманням в Грузії експрезидента Міхеїла Саакашвілі

Міхеїл Саакашвілі
Міхеїл Саакашвілі
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в зверненні представників Сейму і Сенату Польщі до комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович і спецпредставника ЄС з прав людини Еймен Гілмору, передає "ДС" із посиланням на Укрінформ.

У відкритому листі польські законодавці висловили глибоку стурбованість у зв'язку з арештом експрезидента Грузії.

"Ми сприймаємо дії грузинської влади — як і значна частина міжнародної спільноти — як політично мотивовані, як такі, що не мають під собою правових підстав", — йдеться в зверненні.

Польські політики висловили стурбованість із приводу погіршення стану здоров'я Саакашвілі, який у в'язниці оголосив голодування.

Вони підкреслили, що Саакашвілі почав широкі реформи, завдяки яким країна наблизилася до ЄС і НАТО. Водночас вони заявили: "Нинішні дії Тбілісі ставлять під сумнів можливість реалізації євроатлантичних амбіцій Грузії, адже дотримання норм права, демократії і повної транспарентності юридичних і політичних процесів є ключовою умовою".

Депутати закликали Міятович і Гілмора проаналізувати ситуацію Саакашвілі щодо дотримання прав людини і подбати, щоб грузинська влада забезпечили йому доступ до медичного обслуговування, гарантували права на побачення, свободу, безпеку, а також чесний судовий процес. 

Нагадаємо, Саакашвілі був затриманий 1 жовтня в Тбілісі. Прем'єр-міністр країни Іраклій Гарібашвілі заявив, що експрезидент Грузії Саакашвілі повернувся на батьківщину, щоб улаштувати вбивство опозиціонерів і заворушення. Він вказав, що Саакашвілі зможе повернутися в Україну тільки після того, як проведе у в'язниці весь термін. При цьому президент України Володимир Зеленський сказав, що має намір домагатися повернення арештованого в Грузії колишнього президента цієї країни Міхеїла Саакашвілі в Україну, оскільки він має українське громадянство.

Одразу після затримання Саакашвілі на його сторінці в соцмережі та на сторінці нардепа від "СН" Єлизавети Ясько було опубліковано відео, в якому вони зізнаються в романтичних стосунках. При цьому Саакашвілі перебуває в офіційному шлюбі з Сандрою Рулофс, із якою має двох синів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua