• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Стіна і колючий дріт: Литва витратить на укріплення кордону з Білоруссю 42 млн євро

Через різкий наплив нелегалів зі сторони Білорусі Литва витратить 42 мільйони євро на зміцнення кордону. Планується збудувати стіну та колючий барʼєр

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленнях RND та DW, передає "ДС".

У звʼязку зі зростанням потоку нелегальних біженців, що прибувають з Білорусі, Вільнюс планує кардинально перебудувати прикордонні споруди на кордоні.

За словами посла Литви в Німеччині Рамунаса Місюліса, зміцнення кордону, а також вдосконалення, зокрема, системи спостереження обійдеться в 42 мільйони євро.

Дипломат зазначив, що в Литві розглядають нелегальну міграцію як "гібридну агресію" з боку Білорусі та очікують підтримки з боку Європейського Союзу.

"Прохачі притулку насправді хочуть не в Литву, а в Німеччину або Швецію", — вказав Місюліс і наголосив, що це також є "спільною проблемою" ЄС.

Посол Литви розповів про підозри, що режим Лукашенка навмисно вербує прохачів притулку у них на батьківщині за допомогою державних туристичних агентств, даючи їм надію на те, що вони зможуть проїхати в ЄС.

Цілком ймовірно, вважають у Вільнюсі, що до цього доклало руку і білоруське КДБ.

Щоб взяти під контроль потік нелегальних мігрантів, у Литві сподіваються за кілька місяців спорудити 550-кілометрову стіну з колючого дроту на кордоні з Білоруссю.

Будувати її розпочала 9 липня литовська армія.

За словами міністра внутрішніх справ Литви Аґне Білотайте, паралельно з колючим барʼєром планується звести й загорожу: "При будівництві загорожі ми будемо використовувати колючий барʼєр, це буде подвійний захист".

Нагадаємо, у звʼязку з великими потоками нелегальних мігрантів на кордоні з Білоруссю 3 липня уряд Литви вирішив оголосити режим надзвичайної ситуації. Того ж дня литовські прикордонники відкрили попереджувальний вогонь, а також застосували сльозогінний газ проти нелегальних мігрантів з боку Білорусі.

Повідомлялось, що мігранти, які нелегально перетинають білорусько-литовський кордон, походять з різних країн, але в основному з Ірану, Іраку та Сирії.

Європейське агентство Frontex спрямувало місію прикордонників до Литви та Латвії для посилення охорони їхніх кордонів з Білоруссю.

Згодом глава уряду країни Інґріда Шимоніте повідомили, що Литва має намір побудувати стіну на кордоні з Білоруссю для стримування потоку нелегалів. Вонатакож заявила, що Білорусь навмисне сприяє нелегальній міграції через кордон в Литву і навіть пропонує мігрантам оплатити авіаквитки до Мінська.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua