• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Сунак обіцяв збільшити підтримку України наступного року

Велика Британія наростить військову підтримку України у 2023 році

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прем'єр-міністр Британії Ріші Сунак на бенкеті лорд-мера Лондона, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Сунак назвав головними викликами Сполученого Королівства дії Росії та Китаю, а допомогу Україні визначив як один зі способів протистояти їм.

"Ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки буде потрібно. Наступного року ми збережемо або навіть збільшимо нашу військову допомогу. Ми надамо нову підтримку протиповітряній обороні, щоб захистити український народ і критично важливу інфраструктуру, на яку він покладається. Захищаючи Україну, ми захищаємо себе", — Наголосив прем'єр.

Він зазначив, що підтримка України, по-перше, активізує європейські відносини Британії з метою подолання таких викликів, як безпека та нелегальна міграція. По-друге, Великобританія розглядатиме відносини з Китаєм у більш довгостроковій перспективі з урахуванням стабільності британської економіки та захисту економічної безпеки.

Крім того, прем'єр розповів про терористичні методи, до яких вдається Росія у війні проти України.

"У Києві я побачив, як увага Росії зміщує фокус від кровопролитних зіткнень на полі бою до жорстокого поводження із цивільним населенням. Це було зафіксовано у зруйнованих будівлях і купах уламків, що лежать на вулицях, в розповідях перших рятувальників, яких я зустрів у звільненому Херсоні, від катівень до мін-пасток, залишених у дитячих іграшках. Поки світ збирається разом, щоб подивитися чемпіонат світу з футболу, я бачив, як вибуховий пристрій був захований у дитячому футбольному м'ячі — з метою перетворити його на зброю війни", — наголосив Сунак.

Як повідомляла "ДС", 19 листопада Ріші Сунак під час свого першого візиту до Києва підтвердив, що Велика Британія посилить протиповітряну оборону України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua