• USD 39.6
  • EUR 42.1
  • GBP 49.3
Спецпроєкти

Токаєв поскаржився на крадіжку трупів "бойовиків" та розповів голові Євроради про ситуацію

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв обговорив ситуацію в країні із головою Європейської Ради Шарлем Мішелем

Реклама на dsnews.ua

Про це Токаєв повідомив у своєму Twitter, передає "ДС".

"Ми зіткнулися з безпрецедентним актом агресії та нападу на нашу державність і вжили термінових заходів щодо відновлення конституційного порядку та верховенства закону. Ми ніколи не застосовували і не застосовуватимемо збройну силу проти мирних демонстрантів. Усі подібні твердження помилкові. Казахстан продовжить зміцнювати партнерство з ЄС", — Написав він.

За словами Токаєва, до Казахстану вторглися бойовики з Афганістану, Центральноазіатських країн та Близького Сходу, передає "ORDA Kazakhstan".

Варто зазначити, що на нараді глав країн-членів ОДКБ Токаєв заявив: "З упевненістю говорю про пряму участь терористів, у тому числі закордонних бойовиків, в агресії проти Казахстану. Невипадково бандити нападали ночами на морги, забирали та відвозили тіла своїх загиблих спільників. Вони також забирали тіла бойовиків з поля бою".

Як повідомляла "ДС", 2 січня почалися протести проти підвищення цін на газ, які охопили весь Казахстан. Втім, вимоги мітингувальників розширилися з часом, протестувальники вимагають не лише відставки уряду, а й викорінення корупції. У ніч проти 5 січня протестувальники почали підпалювати поліцейські автомобілі, їм відповідали гумовими кулями.

5 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів у країні. ОДКБ погодилася направити війська до Казахстану. Російські військові 6 січня прибули до країни для виконання поставлених завдань.

7 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв наказав силовикам без попередження відкривати вогонь на ураження проти протестувальників у рамках антитерористичної операції, що проводиться по всій країні.

МВС Казахстану повідомляє про 7939 затриманих людей унаслідок масових протестів.

Касим-Жомарт Токаєв заявив, що вважає протести в Казахстані спробою державного перевороту.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua