• USD 28.7
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Токаєв вважає протести в Казахстані спробою держперевороту

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що вважає протести в Казахстані спробою державного перевороту

Токаєв вважає протести в Казахстані спробою держперевороту;
Токаєв вважає протести в Казахстані спробою держперевороту; / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

За словами політика, "агресія" охопила одночасно 11 регіонів, але основний удар був спрямований проти Алмати, передає "ДС" з посиланням на ORDA.

"Мета бандформування — підрив конституційного ладу, руйнування інститутів управління, захоплення влади. Йдеться про спробу державного перевороту", — заявив він.

Токаєв додав, що події останніх днів — "найважча криза" в історії незалежного Казахстану. За словами президента Казахстану, події з початку року — "ланки одного ланцюга, які підпорядковані єдиному руйнівному задуму, підготовка до якого йшла тривалий час".

"Відповідно до рішення Ради безпеки Казахстану, заснованому на всебічному аналізі правоохоронних і спеціальних служб, ситуація була кваліфікована як загроза тероризма і акт агресії. Події в Казахстані набули критичного характеру", — заявив Токаєв.

Як повідомляла "ДС", 2 січня розпочалися протести проти підвищення цін на газ, які охопили весь Казахстан. Втім, вимоги мітингувальників розширилися з часом, протестувальники бажають не лише відставки уряду, а й викорінення корупції. У ніч проти 5 січня протестувальники почали підпалювати поліцейські автомобілі, їм відповідали гумовими кулями.

5 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів у країні. ОДКБ погодилася направити війська до Казахстану. Російські військові 6 січня прибули до країни для виконання поставлених завдань.

7 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв наказав силовикам без попередження відкривати вогонь на ураження проти протестувальників в межах антитерористичної операції, що проводиться по всій країні.

МВС Казахстану повідомляє про 7939 затриманих людей в результаті масових протестів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua