• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

Туреччина показала список вимог, після яких "дозволить" Швеції і Фінляндії вступити в НАТО

Туреччина опублікувала список своїх вимог для того, щоб Анкара погодилася на членство у НАТО Швеції та Фінляндії

Посол Фінляндії при НАТО Клаус Корхонен та посол Швеції Аксель Вернгоф;
Посол Фінляндії при НАТО Клаус Корхонен та посол Швеції Аксель Вернгоф;
Реклама на dsnews.ua

Відповідне комюніке було опублікувано на сайті уряду Туреччини, передає "ДС".

"Ми залишаємось прихильниками відкритих дверей НАТО, але вважаємо, що Альянс та країни-кандидати мають співпрацювати для боротьби з тероризмом, як вони роблять в інших сферах. Ми очікуємо від Швеції, яка подала заявку, принципових кроків та конкретних запевнень щодо безпекових питань, які турбують Туреччину", — заявили у комюніке. 

Першим пунктом у вимогах є "конкретні гарантії" від Швеції щодо організацій курдів та гюленістів, які Туреччина вважає терористичними, зокрема припинення їхньої політичної підтримки і фінансування. 

Також Туреччина заявляє, що Швеція надає підтримку зброєю курдській партії PKK/PYD, у тому числі дрони і протитанкову зброю.

Окрім того, влада Туреччини вимагає скасування шведського ембарго та санкцій проти себе у відповідь на "легітимні дії Туреччини для захисту своїх міжнародних прав у Середземномор’ї та убезпечення сирійського кордону".

Останній пункт вимог Туреччини — "глобальна співпраця для боротьби з тероризмом". 

Нагадаємо, Туреччина заблокувала початок переговорів щодо вступу Швеції та Фінляндії до НАТО.

Як писала "ДС", президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган раніше заявив, що не підтримує прагнення Фінляндії та Швеції вступити до НАТО.

У свою чергу, прем'єр-міністр Фінляндії Санна Марін не вважає, що Туреччина завадить вступу її країни та Швеції до НАТО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua