• USD 28.7
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Білорусі вигадали історію про польського солдата-дезертира, який розповів про вбивство 240 мігрантів

У Слідчому комітеті Білорусі заявили про те, що солдат польської армії Еміль Чечко, який утік у країну у грудні 2021 року, розповів про вбивство 240 людей бійцями армії Польщі на кордоні між двома державами

Еміль Чечко
Еміль Чечко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні відомства, передає "ДС".

Там повідомили, що "головним слідчим управлінням триває розслідування кримінальної справи про злочини проти безпеки людства, пропаганду війни та явне залишення в небезпеці (ст. 128, ч. 1 ст. 123, ч. 3 ст. 159 Кримінального кодексу Білорусі)".

У ході розслідування справи, стверджують у СК, Чечко розповів, що з 8 червня 2021 року він "спільно з товаришами по службі брав участь в організованих вбивствах" у прикордонній смузі та поблизу польського населеного пункту Семянувка.

"Крім того, він неодноразово був свідком таких злочинів. Серед убитих були біженці, які прямували через польський кордон до Німеччини, зокрема жінки та діти, а також двоє волонтерів, які надавали допомогу іноземцям", — йдеться у повідомленні.

"За словами військовослужбовця, йому відомо про вбивство понад 240 людей. Тіла загиблих польські силовики закопували у спеціально підготовлених ямах у лісових масивах. Крім того, про участь у скоєнні страт йому розповідали товариші по службі", — додали в СК.

Крім того, Слідчий комітет попросив МЗС Білорусі "поінформувати дипломатичними каналами про подію міжнародні структури та органи влади країн Близького Сходу".

СК також ініціює "організацію збору інформації та фіксацію фактів зникнення громадян, які прямували до Західної Європи".

"Слідчими буде дано принципову правову оцінку всім злочинним діям польських силовиків", — обіцяють у Слідчому комітеті.

Зазначимо, про те, що Еміль Чечко попросив політичного притулку в Білорусі в середині грудня 2021 року, повідомив прикордонний комітет країни. Там кажуть, що Чечко вчинив так "у зв'язку з незгодою з політикою Польщі щодо міграційної кризи та практикою негуманного поводження з біженцями".

У відомстві також стверджували, що "військовослужбовця польської армії Чечка Еміля 1996 року народження було зупинено увечері 16 грудня білоруським прикордонним нарядом у прикордонній смузі".

Крім того Чечко дав інтерв'ю в ефірі білоруського державного телебачення. Зазначимо, подібне інтерв'ю в ефірі провладного телеканалу давав і затриманий білоруський опозиціонер Роман Протасевич.

Жодних доказів таких "розстрілів" білоруськими силовиками, втім, надано не було.

Водночас на Батьківщині Чечка засудили до шести місяців позбавлення волі за жорстоке поводження зі своєю матір'ю. Саме через це він дезертував із польської армії. Також солдат має проблеми з алкоголем.

Нагадаємо, у грудні 2021 року, пропагандист білоруського державного телебачення Григорій Азарьонок образив представників Європейської комісії на тлі міграційної кризи в Європі, яку спровокував офіційний Мінськ.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua