• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

У Британії стартував експеримент із чотириденним робочим тижнем

У Великій Британії десятки компаній з 6 червня розпочинають експеримент із запровадження чотириденного робочого тижня без втрати заробітної плати

Експеримент з чотириденним робочим тижнем у Великій Британії
У Великій Британії стартує експеримент із чотириденним робочим тижнем
Реклама на dsnews.ua

10 це повідомляє Sky News, передає "ДС".

В експерименті беруть участь компанії з різних галузей: банківської сфери, готельного бізнесу, сфери догляду тощо. Вони мають, як і раніше, платити працівникам 100% заробітної плати — за умови, що ті збережуть максимальну продуктивність.

Експеримент триватиме 6 місяців, до нього залучать 3 тис. людей.

Організатори дослідження — 4 Day Week Global у партнерстві з аналітичним центром Autonomy та кампанією 4 Day Week UK. Їм допомагають науковці, які мають виміряти вплив на продуктивність і добробут персоналу. 

Також планують оцінити, як чотириденний робочий тиждень впливає на довкілля та гендерну рівність.

Виконавчий директор 4 Day Week Global Джо О'Коннор заявив, що Британія перебуває на "гребені хвилі глобального імпульсу чотириденного тижня", оскільки люди звикли перебувати поза офісом під час пандемії COVID-19.

Генеральний директор Charity Bank Ед Сігел додає, що "концепція п'ятиденного робочого тижня XX століття більше не підходить для бізнесу XXI століття".

Як писала "ДС", питання щодо чотириденного робочого тижня у Великій Британії порушували ще до пандемії. Лейбористи, які нині в опозиції, перед виборами 2019 року обіцяли запровадити таку систему праці упродовж 10 років. У 2018 році таку пропозицію озвучувала генеральна секретарка Федерації британських профспілок Френсіс О'Грейді. 

Можливість запровадити чотириденний робочий тиждень обговорювали й в інших країнах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua