• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

У Грузії вирішили заплющити очі на плани Кремля перевести ЧФ РФ до Абхазії

Парламент Грузії не засуджуватиме плани Росії перекинути частину кораблів Чорноморського флоту в окуповану Абхазію

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив перший віцеспікер парламенту Грузії від правлячої партії "Грузинська мрія" Георгій Вольський, передає "ДС" із посиланням на "Радіо Свобода".

Вольський заявив, що парламентська більшість "не буде навіть розглядати" проект резолюції, яка засуджуватиме плани Москви щодо передислокації частини кораблів Чорноморського флоту РФ з анексованого Севастополя та Новоросійська в абхазький порт Очамчира. Він обґрунтував це рішення більшості тим, що Грузія "перебуває у складному становищі в умовах окупації Росією Абхазії та Південної Осетії", а в таких обставинах приймати таку резолюцію, на думку правлячої партії, "було б провокацією".

Про розробку планів передислокації ЧФ РФ заявив президент самопроголошеної Абхазії Аслан Бжанія після нещодавньої зустрічі з Володимиром Путіним. За його словами, Москва та Сухумі вже оформили відповідний договір.

Вольський дав зрозуміти, що заява Бжанії ще не означає будівництва бази ВМФ РФ, оскільки аналогічні заяви Москва "робила ще в 2009 році", але відтоді, за твердженням віцеспікера, "в Очамчирі не було проведено жодних робіт із поглиблення морського дна або будівництва інфраструктури, яка потрібна на військово-морської бази".

Проект резолюції, підготовлений незалежним депутатом Теоною Акубардія та її колегами по опозиційній фракції "За Грузію", у різкій формі "засуджував окупацію Москвою суверенної території Грузії в Абхазії та Південній Осетії", так само як її "мілітаризацію, що прямо загрожує національній безпеці Грузії, регіону та всього євроатлантичного співтовариства".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua