• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

У Косово заявили, що Сербія веде себе "як Росія перед вторгненням в Україну"

Розгортання військ Сербії на кордоні Косова нагадує поведінку Росії щодо України перед її вторгненням

Реклама на dsnews.ua

Про це міністерка закордонних справ Косова Доніка Гервалла-Шварц заявила в інтерв’ю німецькій телекомпанії Deutschlandfunk, передає "ДС" із посиланням на Reuters.

"За останні роки ніколи не було такої концентрації військ, це викликає у нас погане відчуття, тому що ми не знаємо, як на це відреагує міжнародна спільнота", − додала вона.

За словами Гервалли-Шварц, справа не лише в концентрації військ на краю колишньої південної провінції, незалежність якої Белград не визнає, але й у риториці Сербії та її "методах", що нагадують поведінку Росії щодо України. "Тому тим важливіше зробити необхідні кроки", − зазначила Гервалла-Шварц .

Водночас Сербія звинувачує Косово в розпалюванні насильства через невиконання угоди десятирічної давності, укладеної за посередництва ЄС, яка передбачає місцеву автономію для сербів у районі на півночі країни, де вони складають більшість.

"Вучич не залишить усе так, якщо не буде сказано чітких слів і він не побачить наслідків для своїх дій", − попередила Гервалла-Шварц.

Як писала "ДС", 24 вересня понад 30 озброєних сербів напали на поліцейських в селі Банська поблизу адміністративного кордону Сербії та частково визнаного Косово.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua