• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

У Литві визнали нелегалів з Білорусі гібридною агресією

Сейм Литви ухвалив резолюцію, в якій збільшення кількості нелегальних мігрантів з Білорусі названо гібридної агресією

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

"За" резолюцію проголосували 56 депутатів Сейму, "проти" — 2, 24 — утрималися, повідомляє "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

У ній проголошують, що організовані потоки нелегальних мігрантів з третіх країн використовуються для дестабілізації ситуації в Литві.

"Цю гібридну агресію можуть розвинути і використовувати як основу для нових загроз в контексті масштабних військових навчань" Захід", — відзначають в тексті.

Парламентарії пропонують уряду посилити кордон з Білоруссю і якомога швидше побудувати додаткові фізичні загородження по всьому її периметру.

Також депутати закликають встановити, притягти до відповідальності і накласти санкції на фізичних і юридичних осіб з Білорусі, які є співорганізаторами прибуття нелегальних мігрантів в Литву.

Крім того, резолюція пропонує визначати мігрантів, які незаконно перетнули кордон (крім жінок з маленькими дітьми, вагітних, людей з інвалідністю та дітей до 16 років) особами, які є потенційними учасниками гібридної атаки, якщо не буде доведено зворотне, і до них будуть застосовані інші умови утримання.

Паралельно пропонується запустити інформкампанію в країнах походження більшості мігрантів, щоб стримати тих, хто думає скористатися такою можливістю, і шукати способи повернути мігрантів додому.

Якщо потік нелегальних мігрантів продовжиться і посилиться, резолюція пропонує почати консультації в рамках НАТО і розглядати ситуацію як загрозу для територіальної цілісності, політичної незалежності та безпеки Литви.

Сейм також закликає країни ЄС, Єврокомісію та інші органи блоку надати Литві всю можливу підтримку для реагування на цю ситуацію.

Як повідомляла "ДС", 3 липня в Литві прикордонники відкрили попереджувальний вогонь, а також застосували сльозогінний газ проти нелегальних мігрантів з боку Білорусі.

У Литві також заявили про намір побудувати стіну на кордоні з Білоруссю для стримування потоку нелегалів.На даний проект планується витратити 42 млн євро.

Президент Литви Гітанас Науседа закликав польського колегу Анджея Дуду надати допомогу в зв'язку з масштабним напливом мігрантів з Білорусі.

Європейське агентство охорони кордонів і берегової лінії Frontex погодилося додатково посилити охорону кордонів Литви з Білоруссю.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua