• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

У Мережі висміяли російського "найздоровішого" супергероя Зожмена за обличчя стариганя з мемів: довелося "поховати"

Росспоживнагляд "поховав" свого супергероя Зожмена, який мав давати поради щодо здорового способу життя, після критики в соцмережах

Реклама на dsnews.ua

Про появу супергероя наприкінці червня повідомили на сайті мультимедійного інформаційного проєкта "Здорове харчування", символом якого став персонаж, передає "ДС".

Передбачалося, що Зожмен "в захоплюючій та доступній формі" розповідатиме про здорове харчування людей різного віку, допоможе скласти раціон, дасть поради з фізичної активності, а також "навчить здоровому способу життя і дітей, і дорослих".

Персонаж був розроблений службою спільно з видавничим будинком "Аргументи та факти" та дітьми з всеросійського дитячого центру "Орлятко".

Намалював супергероя художник-ілюстратор видавництва Михайло Дурново.

"Думаю, що діти йому довірятимуть і захочуть бути схожими на нашого супергероя, а батьки зможуть звернутися до нього за допомогою", — говорив Дурново.

Користувачі помітили, що обличчя Зожмена нагадує зовнішній вигляд героя численних мемів — діда Гарольда, який "приховує свій біль".

Також користувачі Мережі звернули увагу на недоопрацювання щодо персонажа. Очевидно, малюнок на рукавах футболки "найздоровішого" супергероя нагадує не російський прапор, а нідерландський.

До того ж читачі висміяли ім'я Зожмен. У його складі вони виявили англійське слово man, але ж глава Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко закликала позбутися англіцизмів у російській мові.

Крім того, опозиційне російське видання Meduza розкритикувало поради щодо харчування від Зожмена. Багато з них, довели журналісти, є відверто шкідливими для людського організму.

Пізніше Росспоживнагляд відмовився від свого супергероя.

"Задумка була хороша, але цього разу якось не вдалося. Візуальний образ викликав багато критики. Цілком справедливої. Тому разом із командою "Здорового харчування" ми вирішили відправити Зожмена в безстрокову неоплачувану відпустку. Йому на зміну прийде новий символ проєкту. Більш сучасний, менш схожий на Гарольда, який приховує біль", — розповів російський регулятор на своєму Telegram-каналі.

Планується, що в Telegram-каналі Росспоживнагляду буде організовано голосування щодо вибору нового героя. На момент написання новин претендентів ще не представили.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua