• USD 28.7
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У НАТО відкинули російські вимоги щодо нерозширення на Схід

Держави Північноатлантичного Альянсу відмовили Росії у задоволенні її вимог, які стосуються нерозширення НАТО та присутності військ блоку на його східному фланзі

Єнс Столтенбер
Єнс Столтенбер / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг після засідання Ради Росія-НАТО в Брюсселі у середу, 12 січня, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

За його словами, Росія на зустріч підняла пропозиції, які вона опублікувала в грудні, стосовно її безпекових ультиматумів. 

"Вони включають вимоги не приймати жодних нових членів до НАТО і вивести сили з територій східних союзників. Союзники, зі свого боку, підтвердили свою політику відчинених дверей і право кожної держави обирати власні безпекові домовленості", — заявив Єнс Столтенберг.

За його словами, союзники підтвердили, що вони не дозволять позбавити їх можливості захищати та обороняти один одного, зокрема це стосуються присутності військ НАТО у східній частині Альянсу.

Водночас Росія і НАТО виразили готовність до діалогу та вивчення можливості проведення наступних зустрічей, сказав генсек.

Столтенберг зазначив, що союзники готові розглянути конкретні пропозиції для пошуку конструктивних рішень. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua