• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

У посилці знайшли "Омікрон": Китай закликав громадян не замовляти товари з-за кордону

У Китаї стверджують, що штам коронавірусу "Омікрон" може передаватись через міжнародні посилки — влада закликає громадян не замовляти товари з-за кордону

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі The Guardian, передає "ДС".

Такі висновки зробили після першого виявленого випадку у Пекіні. Там зафіксували, що COVID прийшов не з іншої провінції, а з посилки, відправленої з Торонто через США та Гонконг. Тому Ляо Ліньчжу, заступник директора міської поштової адміністрації, закликав людей "не купувати товари з-за кордону".

Влада заявила, що пацієнт, у якого в суботу був діагностований варіант "Омікрон", повідомив, що отримав посилку 11 січня. Вона була відправлена ​​чотири дні тому. З того часу влада помістила на карантин сім'ю пацієнта, кур'єра та понад 60 інших осіб як близькі контакти та перевірила понад 16 000 осіб у рідному районі пацієнта.

"Вірус Омікрон передається швидко, будь ласка, будьте уважні, уникайте покупок з-за кордону, переконайтеся, що ви носите рукавички, не приносите посилку до приміщення. Якщо вам потрібно, протріть пакування спиртом зовні та вимийте руки", — сказав Пан Сінхуо, заступник директора пекінського Центру з контролю та профілактики захворювань.

Китай заявив, що під час пандемії виявив численні випадки зараження, що передавалися через імпортні продукти. Але, на думку експертів, для цього немає міцної наукової основи.

Як повідомляла "ДС", нове дослідження показало, що штам коронавірусу "Омікрон" в основному вражає верхні дихальні шляхи і набагато рідше, ніж інші варіанти COVID-19, переходить на легені.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua