• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

У США зупинили виробництво AstraZeneca на заводі, де зіпсували 15 млн доз вакцини

Адміністрація президента США Джо Байдена зупинила виробництво вакцини проти COVID-19 AstraZeneca на заводі, де перед тим зіпсували 15 мільйонів доз препарату

Реклама на dsnews.ua

Про це The New York Times повідомили високопоставлені федеральні чиновники охорони здоровʼя, передає "ДС".

На балтиморському заводі виробляли вакцини AstraZeneca та Johnson & Johnson. Робітники заводу випадково змішали інгредієнти вакцин і таким чином зіпсували близько 15 млн доз Johnson & Johnson.

Підприємством керує Emergent BioSolutions, виробничий партнер Johnson & Johnson і AstraZeneca.

Зазначається, що "надзвичайний крок" з боку Міністерства охорони здоровʼя і соціальних служб США призведе до того, що Emergent BioSolutions вироблятиме виключно Johnson & Johnson. Цей захід, як повідомляється, покликаний уникнути плутанину в майбутньому.

Адміністрація Байдена поклала відповідальність за скоєне на Johnson & Johnson. У компанії підтвердили це, заявивши, що "беруть на себе повну відповідальність" за вакцину, вироблену Emergent.

Федеральні чиновники стурбовані тим, що ця плутанина підірве довіру суспільства до вакцин.

Представник Emergent відмовився від коментарів, за винятком того, що він буде продовжувати виробляти AstraZeneca доти, доки не отримає зміненого контракту від федерального уряду.

Як писала "ДС", низка країн припинила використання COVID-вакцини AstraZeneca через повідомлення про можливі побічні наслідки — виникнення тромбів.

Так, у Великій Британії виявили 30 випадків тромбозу у пацієнтів після щеплень даною вакциною. Про смертельні випадки після вакцинації препаратом AstraZeneca повідомляли в Грузії і Данії.

Німеччина з 31 березня на національному рівні призупинила використання цієї вакцини для людей у віці до 60 років.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua