• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У ВООЗ закликали модернізувати вакцини від коронавірусу, а не вводити постійно бустерні дози

Стратегії, засновані на введенні бустерних доз наявних вакцин, навряд чи будуть ефективними в майбутньому через низький рівень вакцинації в деяких країнах та мутації коронавірусу

У ВООЗ закликали модернізувати вакцини
У ВООЗ закликали модернізувати вакцини
Реклама на dsnews.ua

Про це мовиться у заяві Всесвітньої організації охорони здоров'я, передає "ДС" з посиланням на Liga.net.

В організації кажуть, що з урахуванням багатьох факторів, що включають попит на вакцини та еволюцію вірусу, "стратегії вакцинації, засновані на повторних бустерних дозах вихідного складу вакцини навряд чи будуть ефективними і стійкими".

У ВООЗ вважають, що слід розробити вакцини, які матимуть великий вплив на профілактику інфекції та запобігатимуть її передачі. Доки такі препарати не з'являться, може знадобитися оновлення складу наявних вакцин проти COVID-19.

У Європейському агентстві з лікарських засобів також вважають, що довгострокова стратегія боротьби проти COVID-19 не має ґрунтуватися на постійних та частих бустерних щепленнях, повідомляє Reuters.

"Хоча використання додаткових ревакцинацій може бути частиною планів на випадок непередбачуваних обставин, повторні вакцинації через короткі проміжки часу не представляють собою стійку довгострокову стратегію", — заявив голова департаменту стратегії біологічних загроз для здоров'я та вакцинації Марко Кавалері.

В агентстві висловлюють занепокоєння з приводу того, що стратегія введення бустерів кожні чотири місяці гіпотетично створює ризик перевантажити імунну систему людей.

Як писала "ДС", у ВООЗ заявили, що складна ситуація з поширенням коронавірусу у світі триватиме ще як мінімум три місяці, але кінець пандемії вже видно.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua