• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

У Єврокомісії сказали, чому Україна поки не стане членом ЄС

Україна не зможе стати членом Європейського Союзу, поки на її території знаходяться російські окупаційні війська

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс, передає "ДС" із посиланням на "Німецьку хвилю".

"Ні, це неможливо. Але вся ідея в тому, щоб Україна вийшла з цього конфлікту переможницею, суверенною, незалежною, вільною і мала змогу сама зробити цей вибір. І я думаю, що Україна бореться за те, щоб це сталося. Європейський Союз має підтримати Україну у досягненні цієї мети", — сказав Тіммерманс, відповідаючи на запитання, чи може Україна стати членом ЄС, якщо в країні будуть російські війська.

Потенційний вступ України до ЄС Франс Тіммерманс порівняв за рівнем впливу із найбільшим разовим розширенням Євросоюзу у 2004 році.

"Це справді змінить характер Європейського Союзу... Щоб довести, що це не просто розмови, нам необхідно показати у прямому ефірі, що саме ми можемо зробити, щоб наблизити Україну до ЄС", — наголосив Тіммерманс.

"Ми повинні відповісти на це, сказавши Україні: добре, зараз ви прийняли цей закон, найближчими роками ми допоможемо вам реалізувати його, і ми надаємо вам підтримку, щоб його впровадження було успішним. Цей процес підготовки до вступу буде надзвичайно важливим, але ми маємо розпочати його негайно", — пояснив заступник голови Єврокомісії.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна вже за два роки планує бути частиною Європейського Союзу. У Кабміну вже є план переговорів.

23 червня Європейська Рада проголосувала за надання Україні та Молдові статусу країни-кандидата у члени Європейського Союзу. Європейські лідери привітали Україну зі статусом кандидата у члени ЄС.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua