• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Загрози життю немає: в Росії до Навального допустили лікарів

Омбудсмен Російської Федерації Тетяна Москалькова заявила, що опозиціонера Олексія Навального у тюрмі оглянули лікарі вищої кваліфікації і не знайшли загрози його життю

Олексій Навальний
Олексій Навальний
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні російського агентства "Інтерфакс", передає "ДС".

"Ті медичні документи, які я отримала на ознайомлення, містять висновки, що загрози життю Навального немає", — сказала Москалькова.

За її словами, Навального "кілька разів обстежували лікарі поза системою ФСВП".

Зокрема, його нібито привозили у Володимирську обласну лікарню і оглядали медики різних напрямків.

Серед них, за словами Москалькової, лікарі вищої кваліфікації, заввідділу Володимирській лікарні, лікар з обласного департаменту охорони здоровʼя.

На питання, чи потрібно Навальному додаткове спостереження лікарів при виході з голодування, Москалькова відповіла: "Вихід з голодування завжди вимагає спостереження і, за моїми даними, таке щоденне спостереження здійснюється".

Нагадаємо, у Навального в тюрмі почалися проблеми зі здоровʼям, він відчуває біль у спині та нозі. При цьому тюремні лікарі, які оглядали опозиціонера, оцінили його стан як задовільний. 31 березня Навальний оголосив голодування, а 19 квітня його перевели до стаціонару обласної лікарні для засуджених.

23 квітня Навальний оголосив про припинення голодування, яке розпочав у кінці березня.

Як писала "ДС", радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що Росію чекають наслідки, якщо Навальний помре у вʼязниці. У Кремлі "ніяк не сприйняли" погрози США.

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) затвердила резолюцію, в якій міститься заклик до керівництва Росії, звільнити опозиціонера Олексія Навального до 7 червня 2021 року. Російська Федерація назвала резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи у звʼязку з отруєнням Олексія Навального "політизованою" та відмовилася виконувати її.

Лікарі російського опозиціонера Олексія Навального, яких кілька разів не пустили до нього в колонію, закликали перевести його до цивільної лікарні у Москві та зібрати консиліум медичних працівників.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua