• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Україна робить все для вступу в НАТО і це трапиться, — МЗС Польщі

Україна обов'язково стане членом НАТО і зараз робить для цього все можливе

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив польському виданню Gazeta Prawna заступник міністра закордонних справ Польщі Марчін Пшидач, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Укаїна".

"Питання приєднання України до НАТО знаходиться в порядку з 1998 року. Одного разу це станеться. Україна робить все можливе, щоб домогтися необхідних цілей", — заявив Пшидач.

Він також нагадав, що Європейський союз у 2016 році прийняв документ, який містить пʼять принципів відносин з Росією, і "виборчий" "діалог є тільки одним з них". Серед цих принципів він згадав підтримку і моніторинг дотримання прав людини в Росії, а також підтримку Мінських угод.

"Що ми бачимо останнім часом? Військова ескалація з боку Москви біля українських кордонів, агресивні дії в Криму, втручання в Білорусь, інформаційні атаки в Польщі. Це їх позитивна атмосфера для створення діалогу на високому рівні?",- підкреслив Пшидач.

Як повідомляла «ДС», в підсумковому комюніке саміту НАТО від 14 червня зазначено, що Україна стане членом НАТО за допомогою механізму Плану дій щодо членства (ПДЧ). Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг пообіцяв підтримку Україні з боку країн-членів в питанні вступу.

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам країн Альянсу, однак висловив жаль у звʼязку з відсутністю конкретних термінів надання Україні ПДЧ.

На думку президента США Джо Байдена, війна на Донбасі не є перешкодою для членства України в Північноатлантичному альянсі (НАТО) на відміну від корупції.

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що для вступу України в НАТО поки не склалися відповідні умови.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua