• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

У Держдепі США назвали знищення українських полів із врожаєм "огидною тактикою" Росії

Знищення українських полів разом з врожаєм є однією з "огидних тактик" Росії

У Держдепі прокоментували знищення Росією українських полів
У Держдепі США назвали знищення українських полів "огидною тактикою" РФ / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на брифінгу речник Державного департаменту США Нед Прайс, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

"На жаль, це не зовсім нова реальність. Це була одна з огидних тактик, які Росія застосовувала проти не лише українського народу, але й міжнародної спільноти з перших днів цього конфлікту", — зазначив він.

Прайс вказав, що зростання цін на продовольство вплинуло не лише на країни регіону, але й на країни далеко за його межами: це відчувається в Африці, у Південній Азії, у Латинській Америці, практично в усіх регіонах світу.

"Це практика спалювання, знищення пшениці та інших полів. Це практика нападу на зерносховища. Це практика переслідування українських фермерів. І, мабуть, найгостріше – це жахлива практика блокування чорноморських портів України", – сказав посадовець.

Нед Прайс додав, що США підтримують зусилля генерального секретаря ООН щодо співпраці з Україною, Туреччиною та РФ, щоб знайти рішення для деблокади Чорного моря.

"Зрештою, рішення може і має бути простим. Росія має припинити блокаду. Ми підтримуємо зусилля ООН щодо досягнення цієї кінцевої мети, а тим часом ми працюємо з партнерами по всьому світу, щоб спробувати вирішити як короткострокові, так і довгострокові виклики продовольчій безпеці, пов’язані з вторгненням Росії", – резюмував він.

Як писала "ДС", США обіцяють "швидку і жорстку" відповідь на спроби Росії анексувати додаткові території України — зокрема Донецьку, Луганську та частини Херсонської та Запорізької областей.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua