• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

В Італії остаточно узаконили обов'язкову COVID-вакцинацію

Конституційний суд Італії визнав законною обов'язкову вакцинацію населення від коронавірусної інфекції

Реклама на dsnews.ua

Судді відхилили юридичні заперечення проти вакцинації в Італії як "неприйнятні" та "необґрунтовані", повідомляє "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Суддям було запропоновано визначити, чи порушує обов'язкова вакцинація, запроваджена попереднім урядом під час пандемії, яка поширюється на медичний та шкільний персонал, а також на людей віком понад 50 років, основні права, закріплені в конституції Італії.

Італія стала першою країною в Європі, яка ввела обов'язкову вакцинацію медичних працівників, ухваливши в 2021 році, що вони мають пройти вакцинацію або бути переведені на інші посади або усунуті від роботи без збереження заробітної плати.

Конституційний суд підтримав закон, заявивши, що не вважає вимогу уряду про обов'язкову вакцинацію медичного персоналу в період пандемії нерозумною та непропорційною.

Конституційний суд Італії вперше виніс рішення з цього питання після того, як кілька регіональних судів раніше відхилили заперечення проти вакцинації на конституційних підставах.

В Італії почали діяти штрафи для 1,9 мільйонів осіб, які мали пройти вакцинацію відповідно до мандату, але відмовилися від неї. До них входять вчителі, працівники правоохоронних органів та охорони здоров'я, а також люди старше 50 років, яким загрожує штраф у розмірі 100 євро.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua