• USD 39.5
  • EUR 42.1
  • GBP 49.3
Спецпроєкти

В ООН побачили "дискримінацію" в обшуках у попів УПЦ МП

Управління Верховного комісара ООН з прав людини не виключають, що масштабні обшуки в церквах та у священників Української православної церкви Московського патріархату можуть "мати дискримінаційний характер"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у докладі Управління в період з 1 серпня 2022 р. по 31 січня 2023 р., повідомляє "ДС" з посиланням на "Громадське".

У доповіді згадується, що Служба безпеки України провела обшуки в монастирях, офісах, навчальних закладах та іншій власності УПЦ МП в Києві, Рівному, Житомирі, Івано-Франківську, Чернівцях, Дніпропетровську, Хмельницькому, а також у Черкаській, Волинській, Херсонській, Тернопільській, Полтавській та Закарпатській областях.

В ООН стверджують, що в деяких випадках співробітники СБУ допитували священнослужителів із використанням поліграфа.

"УВКПЛ стурбоване тим, що дії держави, спрямовані проти УПЦ, можуть мати дискримінаційний характер. УВКПЛ також нагадує про необхідність забезпечення того, щоб усі особи, яким висунуто кримінальні звинувачення, користувалися всім спектром невіднятних прав на справедливий судовий розгляд", — заявили в ООН.

Як повідомляла "ДС", 16 березня голова Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Ерік Мьосе заявив, що наразі в розслідуванні порушень прав людини в Україні не знайдено доказів скоєння РФ геноциду. При цьому комісія виявила численні фати вчинення Росією військових злочинів та злочинів проти людяності в Україні.

Голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер 24 березня представила дві нові доповіді: щодо поводження з військовополоненими і щодо ситуації з правами людини в Україні загалом. В Україні з висновками ООН категорично не погодились.

17 березня прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав рішення про виселення УПЦ МП з Києво-Печерської лаври незаконним та таким, що виправдовує вторгнення РФ в Україну.

Нагадаємо, 10 березня Українська православна церква Московського патріархату отримала листа-попередження від Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про розірвання договору, згідно з яким ченці користувалися державною власністю.

У Мінкульті уточнили, що ченці та служителі УПЦ МП мають залишити всі приміщення Лаври до 29 березня.

15 березня Влада розпочала процес повернення Свято-Успенської Почаївської лаври, яку орендує УПЦ МП, у державну власність.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua