• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

В ООН відповіли Кремлю на брехню про суховантажів-терористів з "зернового коридору"

Жодне цивільне судно, яке перевозило аграрну продукцію з України зерновим коридором, не причетне до атаки на кораблі Чорноморського флоту РФ в окупованому Криму, як це стверджують у Росії

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив під час засідання Ради Безпеки ООН заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

"Коридор – це просто лінії на карті: коли судна, які беруть участь в ініціативі, не перебувають у цьому районі, коридор не має особливого статусу. Він не забезпечує ані прикриття, ані захисту для наступальних або оборонних військових дій. Це не щит, не прикриття, не зона обмеженого доступу", — пояснив Гріффітс.

Коментуючи питання про можливе використання Україною цивільного судна як прикриття для здійснення нападу на кораблі РФ, представник ООН наголосив: "Жодне цивільне судно не було в коридорі в ніч проти 29 жовтня, коли відбулася згадана атака. І жодне цивільне судно не повідомляло про цей інцидент протягом вихідних".

Водночас Гріффітс заявив про готовність розглянути докази щодо тверджень Росії.

Як писала "ДС", 29 жовтня Росія оголосила про призупинення своєї участі у реалізації "зернової угоди" нібито через "теракт" у Севастопольській бухті. Кораблі нібито атакували безпілотників.

Представник Міноборони РФ Ігор Конашенков заявив, що метою атаки стали кораблі Чорноморського флоту, задіяні у забезпеченні безпеки зернового коридору.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua