• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

У Росії на тлі очікувань нових санкцій обвалився фондовий ринок

На російських фондових біржах відбувся різкий обвал акцій через очікування нового пакету санкцій проти Російської Федерації

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні агентства Укрінформ, передає "ДС".

Зокрема, індекси МосБіржі та РТС впали нижче 3 400 і 1 400 пунктів, оновивши мінімуми з лютого-березня минулого року. Повідомляється, що це сталося на негативному геополітичному тлі після безрезультатних переговорів зі США та НАТО.

Падіння індексу МосБіржі з рівня історичних максимумів у вівторок уже перевищило 20%, підрахували аналітики. Це важливий рубіж для багатьох трейдерів, оскільки вважається, що він відокремлює ринок акцій від переходу у "ведмежу" фазу (різке падіння), зазначають експерти.

Падіння посилилося після закінчення переговорів глави МЗС Росії Сергія Лаврова та глави МЗС ФРН Анналени Бербок. Російські індекси продовжили зниження, оскільки інвестори продовжували розпродувати папери, не отримавши хороших геополітичних новин. 

На думку експертів, для того, щоб цей емоційний розпродаж завершився або хоча б припинився, потрібні сигнали про нормалізацію відносин РФ із Заходом. Однак поки що дипломати з обох боків зберігають мовчання, а інвестори на фондовому ринку Росії рятуються від ризиків втечею з активів.

Як писала "ДС", адміністрація президента США намагається вмовити владу Німеччини зайняти жорсткішу позицію щодо Росії, проте не вірить, що в Берліні підуть на серйозні санкції у разі масштабного нападу РФ на Україну.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua