• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

"Вагнерівці" видобувають для Путіна золото у Судані, - ЗМІ

Відомий російський бізнесмен Євген Пригожин, якого ще називають "кухарем Путіна", керує і фінансує операції приватної військової компанії "Вагнер" у Судані, яка, зокрема, займається видобутком золота для компенсації економічних втрат Росії від західних санкцій

Євген Пригожин та президент РФ Володимир Путін
Євген Пригожин та президент РФ Володимир Путін
Реклама на dsnews.ua

ВІдповідне розслідування опублікувало видання New York Times, передає "ДС".

Там пишуть, що ПВК "Вагнер" перетворилася на мережу гірничодобувних компаній, завдяки чому РФ заробляє гроші й поповнює свої золотовалютні резерви.

Джерела видання у деррждепартаменті США також визнали Пригожина власником суданської гірничодобувної компанії Meroe Gold.

Серед операцій "вагнерівців", згідно з розслідуванням, є отримання "вигідних концесій на видобуток золота в Судані", що потенційно допоможе збільшити золоті запаси РФ на $130 млрд, які, на думку американських посадовців, використовуються для пом'якшення удару від економічних санкцій, запроваджених через війну Росії проти України.

Через тиждень після падіння експрезидента Судану Омара аль-Башира у 2019 році літак Пригожина прибув у столицю країни Хартум з військовою делегацією Росії і повернувся до Москви з високопоставленими представниками суданських оборонних відомств, серед яких був другий командир сил оперативної підтримки Абдель Рахім Дагало – брат сумнозвісного польового командира й лідера сил Мохамеда Хамдана Дагало.

У Times додають, що 5 червня 2019 року, через два дні після кривавої бійні в Хартумі, влаштованої силами оперативної підтримки, компанія Пригожина, Meroe Gold, "імпортувала 13 тонн омонівських щитів, а також касок і кийків для компанії, контрольованої сім'єю генерала Хамдана".

За даними видання, Росія має намір побудувати в Червоному морі військово-морську базу й розмістити там атомні кораблі. ПВК "Вагнер" допомагає Путіну здійснювати ці плани. Для цього "вагнерівці" беруть участь у громадянських війнах та конфліктах.

Пригожин у письмовій відповіді заперечив свою причетність до гірничодобувної діяльності в Судані, володіння компанією Meroe Gold, як і будь-який стосунок до ПВК "Вагнер", яку він назвав просто "легендою".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua