• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 45.4
Спецпроєкти

Відносини з Китаєм: в ЄС анонсували зміну економічної стратегії щодо співпраці

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала зміну європейської стратегії щодо Китаю — в його основі лежатиме економічний де-рискінг

Реклама на dsnews.ua

Про це вона сказала вона під час виступу в Європейському парламенті у вівторок, передає "ДС".

"Китай відкрито проводить політику зменшення своєї залежності від світу. Це абсолютно нормально, це їхнє право. Але водночас він збільшує залежність світу від самого себе", – сказала фон дер Ляєн.

Як приклад вона навела залежність світу від китайської сировини та новітніх технологій, таких яких штучний інтелект, квантові обчислення та біотехнології.

Вона вважає, що Євросоюз повинен позбутися цієї залежності й "виробити свій власний європейський підхід" до економічної співпраці з Китаєм.

Президентка Єврокомісії наголосила, що не має на увазі повне розірвання ділових зв'язків.

"Відокремлення не є життєздатним, бажаним чи навіть практичним для Європи. […] Основою нашої майбутньої стратегії щодо Китаю має бути зниження економічних ризиків", – сказала вона.

Фон дер Ляєн виділила чотири основних кроки в цьому напрямку:

  • оцінка нинішнього стану економіки ЄС на предмет конкурентоспроможності та стійкості;
  • активніше використання наявних інструментів захисту внутрішнього ринку;
  • заборона на передачу технологій, які Китай може використати для посилення власних військових і розвідувальних можливостей;
  • посилення економічної співпраці з союзниками.

Як повідомляла "ДС", раніше Китай запевнив Європейський Союз, що докладатиме зусиль заради миру в Україні, але заявив, що робитиме це на його власних умовах, без жорсткішого тиску на Росію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua