• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Відрив менше 0,1%: Партія Макрона перемогла у першому турі виборів до парламенту

Коаліція "Разом" під керівництвом президента Франції Еммануеля Макрона набрала 25,65% голосів виборців у першому турі парламентських виборів, випередивши на 0,09% об'єднання "Новий народний екологічний та соціальний союз", очолюване лівим лідером Жан-Люком Меланшоном

Еммануель Макрон
Еммануель Макрон / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні телеканалу BFM TV, передає "ДС".

У другий тур вийшли "Разом", "Новий народний екологічний та соціальний союз" та "Національне об'єднання". Інші партії у другий тур не проходять, оскільки не набрали необхідного мінімуму — 12,5% голосів.

За даними телеканалу, понад половина виборців (52,48%) проігнорували вибори: явка становила 47,52%.

Партія "Національне об'єднання" Марін Ле Пен набирає 19,1% голосів.

Спостерігачі зазначають, що за рахунок особливостей французької системи виборів до парламенту розстановка сил за підсумками другого туру може суттєво змінитись.

За прогнозом телеканалу, коаліція Макрона зможе за тиждень, за підсумками другого туру, отримати від 270 до 310 місць у парламенті, об'єднання Меланшона — від 170 до 220, партія Ле Пен — від 15 до 30.

Нагадаємо, у першому турі парламентських виборів у Франції, який пройшов 12 червня, блок лівих партій Жан-Люка Меланшона лідирував з мінімальним відривом від блоку "Разом!" Макрон.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua