• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

"Використали пристрасть до жінок та грошей": ЗМІ про чеського дипломата, якого завербувала СЗР Росії

Високопоставлений співробітник міністерства закордонних справ Чехії кілька років співпрацював із російською Службою зовнішньої розвідки та передавав їй секретну інформацію

МЗС Чехії
МЗС Чехії
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Deník N, повідомляє "ДС".

У виданні запевнили, що інформацію про викриття співробітника МЗС підтвердили прем'єр Чехії Петро Фіала та міністр закордонних справ Ян Липавський. Міністр заявив, що співробітника було звільнено, інших подробиць він не навів

У чеській контррозвідці — Службі інформації та безпеки (BIS) підтвердили, що вже кілька років тому з'ясували, що в МЗС країни є джерело інформації для російських спецслужб. Згодом співробітника, який передав секрети, було виявлено, за ним встановили стеження.

У першій половині цього року про нього повідомили керівництво країни. Як сказало одне з джерел, російські спецслужби, вербуючи чиновника, "використовували його пристрасть до жінок і грошей".

За даними ЗМІ, співробітник мав доступ до документів під грифом "цілком таємно". Він працював у міністерстві понад 20 років, як у центральному апараті, так і за кордоном.

Його ім'я та посада не називається. Також неясно, чи він може бути притягнутий до кримінальної відповідальності, оскільки за чеським законодавством, якщо стеження ведуть лише спецслужби без участі поліції, зібрані ними докази не можна використовувати в суді.

Як писала "ДС", у квітні цього року низка країн ЄС оголосили про видворення російських дипломатів, підозрюваних у шпигунстві.

МЗС Німеччини оголосило про рішення вислати з країни 40 співробітників посольства РФ. Після цього про висилку 35 російських дипломатів оголосила Франція.

5 квітня МЗС Данії також оголосило про висилку 15 співробітників російської розвідки, які працювали під прикриттям у посольстві РФ.

Глава МЗС Італії Луїджі Ді Майо заявив про висилку 30 російських дипломатів.

Уряд Іспанії також видворив щонайменше 25 російських дипломатів та співробітників посольства РФ у Мадриді.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua