• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Війна з Росією: Генсек ООН заявив про великий ризик безпрецедентного голоду у світі до кінця року

Світ зіткнувся з "безпрецедентною глобальною кризою голоду". Ризики можуть стати реальністю вже до кінця року і погіршитись у 2023-му

Антоніу Гутерріш
Антоніу Гутерріш / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це сказав генсек ООН Антоніу Гутерріш, передає "ДС" із посиланням на Reuters.

Він зазначив, що війна в Україні ще більше ускладнила проблеми, які назрівали роками: зміни клімату, пандемія COVID-19, вкрай нерівномірне відновлення.

"Існує реальний ризик того, що у 2022 році буде оголошений багаторазовий голод. А 2023 рік може бути ще гіршим", — сказав Гутерріш, назвавши масовий голод і голодування неприйнятними у 21 столітті.

Генсек наголосив, що не може бути ефективного вирішення кризи, якщо війна в Україні продовжиться і не буде налагоджене постачання зерна на світові ринки.

За даними ООН, наразі понад 460 тисяч людей у Сомалі, Ємені та Південному Судані страждають від голоду. Водночас мільйони людей у ​​34 інших країнах перебувають на межі голоду.

Зазначимо, американська розвідка повідомляє, що Росія спеціально мінує чорноморське узбережжя та річку Дніпро, щоб не дати вивезти зерно з портів України на тлі створеної Кремлем продовольчої кризи у світі.

У Міністерстві закордонних справ України наголошують, що для безпечного розблокування українських портів необхідна міжнародна місія військово-морського флоту. Також стоїть питання, чи зможе вона відкривати вогонь, якщо РФ вдасться до провокацій.

Туреччина, яка веде переговори з Росією щодо розблокування українських портів, заявляла, що розглядають різні шляхи, якими українське зерно можна постачати світу. Зокрема обговорюється механізм так званого зернового коридору за участі ООН, України, РФ і Туреччини.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу також повідомляв, що безпечний маршрут можна прокласти зонами, де немає мінного забруднення, тому необхідності розмінування чорноморського узбережжя для початку експорту немає.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua