• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Вісім років колонії загального режиму і штраф: Суд у РФ оголосив вирок Михайлові Єфремову

Сьогодні, 8 вересня, Пресненський суд Москви виніс вирок акторові театру і кіно 56-річному Михайлу Єфремову. Його було визнано винним у ДТП, в результаті якої загинула людина — Сергій Захаров

Реклама на dsnews.ua

Суд засудив Єфремова до 8 років колонії загального режиму і 800 тисяч рублів (трохи менше 300 тисяч грн — ред.) штрафу на користь старшого сина Захарова, передає "ДС" з посиланням на Страну.

Від суворого режиму такі колонії відрізняються великим числом прогулянок, побачень і пересиланням з "волі" бандеролей, а також кількістю коштів, які можна витрачати на продукти і сигарети.

Під час винесення вироку актор Михайло Єфремов слухав його стоячи.

"Визнаний винним у скоєнні злочину, передбаченого пунктом "а" частини 4 статті 264 КК РФ (порушення правил дорожнього руху, що призвело до смерті людини, вчинене особою в стані сп'яніння")", — зачитав вирок суддя.

Вирок було винесено з урахуванням того, що Михайло Єфремов не визнав свою провину. Автомобіль, яким він керував, був справним.

Суддя зазначила, що Михайло Єфремов нічого не зробив, щоб уникнути ДТП, не вчинив маневрів. А дії загиблого Сергія Захарова в аварії нічого змінити не могли.

Суд не прийняв аргументи захисту актора про те, що Захаров помер через лікарську помилку.

Свідчення напівсліпого громадянина Олександра Кобця, який свідчив на користь Єфремова (що актора не було за кермом), суд до уваги брати відмовився.

Михайла Єфремова також позбавили прав на 3 роки.

Спочатку сторона звинувачення просила для Єфремова 11 років колонії. Максимальний термін за злочин такого штибу в Росії — 12 років в'язниці. Один рік прокурор зняв за те, що у Єфремова є неповнолітні діти і державні нагороди.

За день до винесення вироку з проханням до Володимира Путіна не садити Єфремова в колонію звернувся актор Іван Охлобистін. Він закликав президента Росії пощадити його "особистим указом". У Кремлі на це не реагували, подібне законом не передбачено — президент не може накладати вето на рішення суду. Він може лише помилувати засудженого після набуття чинності вироку і якщо людина звернеться з проханням особисто.

    Реклама на dsnews.ua